Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převod bytu

Dobrý den,mám dotaz.Mám byt v OV.Chtěla bych jej nechat ještě před svou smrtí přepsat na dceru,aby byl na katastru napsán v jejím vlastnictví.Mám ještě další tři děti.Poradil by někdo,zda by toto mělo pro mně nějaké důsledky,myslím tím,zda nedělám ještě za svého života nějakou chybu? Nemám na mysli to,že by mně dcera z bytu tzv."vyprovodila".Mám na mysli právní důsledky,co se týče třeba vypořádání dědictví po mé smrti,že pokud by děti byt zdědily,zda by pak z něj musely zaplatit dědické poplatky.Myslím si,že když by pak byl byt ve vlastnictví mé dcery,že by pak mé děti neplatily dědické poplatky,de facto,by zdědily pouze "několik krámů".Děkuji za případné odpovědi a přeji hezký den.

Darování (jako i dědictví) spadá pod daň z příjmu a je osvobozeno od placení. Věcné břemeno je zde "vejminek" je nově v NOZ, bohužel to neochrání zbytek rodiny před předpokládaným spravedlivým finančním vyrovnání! Znám jednu rodinu, kde otec daroval celé hospodářství ještě za aktivního života nejmladšímu synovi, a pak toho HOŘCE litoval (protože poslal celou rodinu do zadele, má to jen pro sebe, žádné vyrovnání se zbytkem rodiny, sám otec měl problémy bydlet v tom zbytku co nechal, později se odstěhoval a platil si nájemní byt z důchodu). Nebyla pak žádná legální cesta k navrácení nemovitostí.