Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej bytu

Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit o radu.
Prodal jsem byt a měl jsem ho 4 roky a tak pokud ho nemám min. 5 let musím platit daň z prodeje 15%.
Ale pokud bych koupil do roka od prodeje toho bytu další nemovitost tak bych to danit nemusel.
A chci se zeptat jestli seto vztahuje na chaty rekreační oblast.

Děkuji Vám moc Za Vaši odpověď

Pokud se jedná o byt, kde měl prodávající bydliště alespoň 2 roky před prodejem, nemusí se prodej danit (nebyl-li v obchodním majetku) už po dvou letech od nabytí.

5 let platí pro byt kde prodávající nebydlel.

Výjimka platí, pokud prodávající použije získané prostředky na uspokojení bytové potřeby. To podle mě chata v rekreační oblasti není.

§4, odstavec 1a) zákona o daních z příjmů