Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obchod přes bazar

Dobrý den, před pár dny jsem prodal komponenty do pc, které mi fungovali, na kterých není záruka. Prodal jsem to muži, a tomu nešli složit, trochu se v tom štoural, a dal to do opravny a zjistil, že je to prý spálené a chce po mě peníze zpět co mám dělat ? Má právo dostat peníze zpět ? Před tím než jsem pc rozložil tak jsem na něm byl, a šel v pohodě.

začal volat, jestli může přitlačit atd..

-to je co?Jako jestli může tlačit třeba při vkládání grafiky nebo RAMek do slotů?
Když to neumí,nemá to sám skládat.Pokud bylo dohodnuto bez záruky,asi moc nevyhádá.Třeba na Aukru se to píše běžně-nemohu zkusit,proto prodávám levně bez záruky.Ono taky zkoušet staré komponenty v novém PC většinou moc nejde.Musíš tvrdit,že ví co kupoval a Tobě to všechno před ukončením provozu starého PC fungovalo do poslední chvíle.Solidní by sice bylo zrušit kupní smlouvu,ale když víš,že se v tom vrtal a zničil si to sám,poslal bych ho slušně někam.

máte dávat tyhle komponenty na servery, kde funguje hodnocení uživatelů, odstranili by se tím problémy na obouch stranách.jestli teda prodávate aktivně - často. jinak když by jste mu poslal na základě inzerátu "kus kamene", on ho za dohodnutých podmínek koupil - kor na dobírku neemůže nic (byla by to od vás podlost ale nebyl, nejste a nebudete první kdo tohle dělá, mě se to stalo kolikrát)

na druhou stranu jestli se v tom opravdu vrtal, bylo mu škoda dát to někomu kdo tomu rozumí, nebo pustit pár za nový komponent, tak mu jen dobře a nenechte se sebou kvůli pár korunám vyjebávat a ignorujte ho.