Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Havarijne poistenie

Dobry den, potreboval by som radu ohladom preplatenia skody havarijnou poistovnou. Stala sa mi nehoda s pripojnym vozikom, ktory sa mi odopol (mozno nasledkom nespravneho zapojenia) a narazil mi do kufra. Poistovna mi nasledne zamietla preplatenie skody, z dovodu - Poistenie sa nevztahuje na škody,ak poskodeniu alebo zniceniu predmetu poistenia(vozidla, jeho casti) doslo v dosledku nespravnej obsluhy alebo udrzby.
Ako dalej postupovat ? Mate nejake rady ? Ďakujem

aj ťažné zariadenie,pokial je osadené na aute,tvorí jeho súčasť,takže nevhodné upevnenie vozíka k ťažnému zariadeniu spadá do pojmu nesprávna obsluha/manipulácia etc,ktorý je spomenutý v poistnej zmluve,rovnako je to možné zahrnúť pod pojem zle upevnený náklad,pripojený vozík k autu treba takisto zohladniť pri manipulácii/obsluhe auta,vozík sa nepohybuje v nejakej inej priestorovej dimenzii ako auto,ktoré ho ťahá,ale treba tomu prispôsobiť aj manipuláciu s autom,jeden druhého behom jazdy ovplyvňujú a vyžadujú určité správne zaobchádzanie,pokial majú vytvoriť funkčný celok....takže bohužial,tak ako odznelo už v jednom z príspevkov,treba sa z tejto chyby poučiť.....to máš podobné,ako keď Ti uletí brúsny kotúč z uhlovej brúsky,tam sa takisto nedá povedať,že brúska bola obsluhovaná správne,kotúč nie,ale brúska s nesprávne upevneným kotúčom bola obsluhovaná nesprávne ako funkčný celok.....