Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej osobního automobilu s plnou mocí

Dobrý den,

co když při prodeji auta zplnomocním kupujícího a do smlouvy zakotvím, že kupující je povinen na základě plné moci na dobu neurčitou převést osobní automobil na sebe. Smlouva bude ověřená a plná moc taky. Ze zákona má myslím 10 dní k provedení přepisu. Co když přepis nebude uskutečněn a něco se stane? Můžu se ohánět ověřenou podepsanou kupní smlouvou? Co když všechny přestupky apod. půjdou na původního majitele? Je proti tomu nějaké obrany?

Děkuji.

to už neni váš problém, uveďte v té smlouvě i to že to je plná moc k užívání vozidla a že se zříkáte dalších právních povinností, že se nejedná o půjčení vozidla, že jste ho seznámil se stavem věci, že vozidlo neni kradené, není zatížený nějakým dluhem atp. vzorů je na internetu víc než dost.