Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem srážková daň

Dobrý večer. Jsem student, je mi 16 let a letos v létě jsem si našel 2 brigády. Vím, že prohlášení poplatníka může poplatník podepsat jen u jednoho zaměstnavatele, a mojí blbostí bylo, že jsem toto prohlášení podepsal zároveň s podpisem dohody o provedení práce u prvního zaměstnavatele. Druhou brigádu jsem totiž sehnal v průběhu prázdnin a už mi byla strhávána srážková daň. Teď, co mi všechny brigády skončili jsem si uvědomil, že bych vydělal víc, kdybych srážkovou daň platil u prvního zaměstnavatele a prohlášení měl podepsáno u druhého. Proto se tedy ptám, neexistuje nějaký způsob, jak od státu dostat tu srážkovou daň zpátky? Jsem student, ale nejsem v tomhle nijak zběhlý, daňovou soustavu ve škole budeme probírat až příští rok, takže nevím, jestli se s tím dá něco dělat. A i kdyby ne, tak pro informovanost by se mi hodilo pár vašich názorů. Díky a přeji pěkný večer

Zákoník práce pojem "brigáda" nezná, pracovně právní vztah vzniká
na základě pracovní smlouvy nebo na základě dohod o pracích konaných
mimo pracovní poměr (DPP, DPČ).

Z informace o srážkové dani soudím, že šlo v obou
případech o DPP - dohodu o provedení práce.

Ty dohody byly souběžné?
[ Podpis platí vždy jen do konce zaměstnání. Po skončení první DPP
bylo možné prohlášení podepsat u druhého zaměstnmavatele.
]

___

Vyžádejte si od obou zaměstnavatelů potvrzení o zdanitených příjmech a výši daně,
po skončení roku roku slevu uplatníte v rámci daňového přiznání.