Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Darování nemovitosti

Dobrý den,
Otec na mě a na manželku přepíše barák. Vše formou darovací smlouvy. Je to vše co potřebujeme? Tedy sepsat darovací smlouvu a zajít na katastr na zavkladování nebo je potřeba i odhad? Jaký je tedy v dnešní době postup? Musí být odhad a takové ty věci okolo?
Děkuji

Já je důrazně doporučuji, nechat nemovitost převést/darovat jen tobě, jako synovi. Pak nebude spadat ani do společného jmění manželů......nikdy nevíš, co se může stát.....a vyplácet pak manželce polovinu z něčeho, co jí ani nikdy patřit nemělo by tě moc nepotěšilo.
Nebuď blázen člověče ;-)

Takto já neuvažuji. Možná jsem ve Vašich očích hloupý, ale je to tak. I tak Vám děkuji, že jste mi chtěl pomoci.
Ještě se zeptám, pokud koukám na ty vzory těch darovacích smluv co jsem stáhnul z internetu, jak to tam zapsat, když jsou obdarovaní dva. Jde mi o to, aby to tak nějak právně fungovalo.
Díky