Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podezření na ředěnou Colu u M C Donalda

ahoj,všiml jsem si,že u mc. donalada, když jsem si nechal naservírovat 0.5litrů koly, tak tam z vykapávače tekla střídavě hnědá a střídavě průsvitná kapalina. obojí s rovnoměrnou střídou 50%. Frekvence byla asi 2Hz. Je to důkaz, že kolu ředí? Je to možné reklamovat

známej reklamní tah, zeptaj se tě při objednávce jestli ti místo koly vadí "pepsi" protože coca cola zrovna došla jako čech řekneš že ne-hlavně že to je černý a teče to - jestli už to potom není ani ta pepsi ale coca nebo srandav za 6kč z globusu se blbě dokazuje.navíc pokud si to točíš sám není co řešit.

:-)
Takovýhle pikoviny nemají vůbec zapotřebí, jak už tu zaznělo, používá se koncentrát, který se dále ředí - výsledná cena za litr týhle .račky se pohybuje ca do 2 CZK, proto si taky můžou dovolit nejrůznější bezedné kelímky apod.

dodavatel jim to za tak levno nedodá a z ekonomického pohledu ani nemůže, protože pak by ty firmy nemohly sponzorovat armádu komerčních prostitutů a prostitutek, kteří mají velký vliv na složení jídelníčku, šatní skříně a jiné prodejné krámy plebsu :-)

Říká se tomu post-mix, je to koncentrát a x-krát filtrovaná voda. A bublinky. Poměr nastavují přímo technici z Coca-Coly, myslím. A skutečně se to míchá a dávkuje až při nalévání. Když se ti chuťově bude zdát slabá, stěžuj si obsluze - je možné, že jim zrovna dochází koncentrá a je třeba jej vyměnit (taky už se mi stalo).

Jak již bylo zmíněno, do kelímku se prdne koncentrát a voda a je hotovo. Dělá se to tak asi hlavně kvůli tomu, že voda z kohoutku je skoro zadarmo, tak jí přece nepovezou v nějakých sudech, když stačí vozit koncentrát a naředit vodou, kterou mají všude. Asi jako s džusem z obchodu. Taky z koncentrátu, protože přece sem někdo nebude vozit tu vodu, co v tom je až někde z Brazílie, udělá se koncentrát, tady (spíš v Polsku...) se to naředí a prodá.
Reklamovat to nejde, protože to je schválně. Upřímně, byť kolu skoro nepiju, ta z mekáče mi přijde lepší, než ta z PET.

Co by mě zajímalo víc jak tohle je, jak kamzlovi nabízeli v Mekáči Pepsi z PET láhve a dali mu místo toho kolu z Globusu. :-D Krom toho, že ta z Globusu by byla dražší, než to co tam namíchají si nějak neumím představit, jak manažer prodejny pošle do Globusu svého pracovníka, aby koupil 50 kartonů koly, kterou pak budou fixlovat za Pepsi, kterou neprodávají. :-D

Sodastream nabízí "nějakou Colu",určitě ne Coca nebo Pepsi.To si výrobci hlídají,jinak by nikdo nekupoval 2 litry coly za 35 korun a dělal by si ji doma ze sirupu.Mě kdysi známý ještě za komunistů sehnal pár litrů originál sirupu na Citrokolu,ale to šlohnul přímo ve fabrice.Takže originál určitě nikde nekoupíš.

Homo economicus koupí tu kolu za minimální cenu při kalkulaci doby skladování a příštího výhodného nákupu, protipólem je Homo consumericus, který si to koupí kdykoliv v jakýmkoliv množství bez ohledu na cenu neb "to z nějakého důvodu potřebuje mít"

1) stačí si udělat kamaráda u Mekáče nebo u Coly a budeš mít sirupu co hrdlo ráčí, nejlepší je s červenou Aquilou - to je pak k nerozeznání

2) poměr koncentrát/voda se nastavuje přímo v Mekáči, stejně tak jako množství bublinek - záleží na poctivosti obsluhy

Když někdo z Mekáče chce koncentrát pro kamaráda, stačí nastavit menší poměr a ušetřený pytlík se prodá třeba za 500,-. A funguje to do té doby, než se ozve nespokojený zákazník...