Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AUKRO - odstoupení od smlouvy

Z diskuze zde a faq přímo na Aukru tedy vyplývá že odstoupení od smlouvy je možné pouze v případě že prodávající je podnikatel.
Jinak opravdu není možné odstoupit?
Vydražil jsem předmět kde nebyl zcela jasný popis, resp. bylo možné jej vyložit nejméně dvěmi možnostmi. V následné komunikaci jsem zjistil že jsem popis pochopil bohužel jiným způsobem než prodávající. To bych ještě skousl nicméně platit za nefunkční vrak deklarovaný dle mého názoru jako OK se mi nechce. Dále v aukci bylo uvedeno dodání poštou, tedy + 100 Kč poštovné a až po připsání platby na účet. Vzhledem k tomu že jsme v jednom městě cca 5 minut od domu k domu jsem nabídl osobní převzetí a tady mně teda reakce fakt nadzvedla. Nemůžu si pomoci ale nejasný popis aukce a odpor k osobnímu předání mi dohromady dává pokus o prodej nefunkčního předmětu za zdravý. Chápu, je to nepodložená spekulace ale prostě nedá mi to a chci odstoupit od smlouvy.

Prostě mu odepiš,že dokud ten předmět neuvidíš osobně,tak peníze zatím nepošleš.Sice tím porušuješ pravidla,ale pokud má důvod blokovat prohlídku,asi v tom něco bude.Napiš mu třeba,že si chceš ověřit,že nejde o kradené zboží,třeba sám ustoupí a zruší to.Jinak že mu dáš negativní hodnocení.

Aukro je jen o něco málo lepší inzerce. Je tam tolik podvodů, "fejků", naaranžovaných šmejdů atd. že bych se tím fakt netrápil. Napiš mu mail, že odstupuješ od smlouvy, žádné peníze neposílej a jediné co tak maximálně obdržíš je, negativní komentář...

Přece máš na Aukru možnost položit doplnující dotazy - aby se podobným věcem předešlo - a ty tě k ničemu nezavazují! Proč ses nejdříve nezeptal pro upřesnění, případně o další foto, ev. manuál? V dotazu si mohl uvést taky - zboží se mi líbí, ale tím, že bydlíme kousek od sebe, trvám na osobním odběru - co ty na to? Když přistoupí na osobní odběr a upřesní dotazy k mojí max. spokojenosti, pak bud zboží koupím, nebo položím další dotazy a žádám upřesnění - od toho to tam je tato možnost. A dívám se na preference prodávajícího - jaké jsou na něho ohlasy ostatních lidiček - a podle toho se rozhodnu. Mám desítky uskutečněných obchodů a vybabrali se mnou jen jednou - a to šlo pouze o blbou baterku do mobilu za pár desítek korun - příště trochu ostražitosti! 8-)