Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 30 dnova reklamacna lehota a oznamenie o vybaveni

Dobry den,
pred casom som reklamoval notebook u nemenovaneho predajcu. Po 30 dnoch kedy sa predajca neozyval som ich kontaktoval a oznamil som im ze rusim zmluvu kvoli nedodrzaniu 30 dnovej lehoty - teda ziadam dobropis. Predajca mi telefonicky oznamil ze moja reklamacia vraj bola ukoncena uz 27 den a tovar mam na pobocke na co som mu odpovedal ze som o tom nedostal ziadne info, ani sms, mail ani doporuceny list. Hovori ze sms a email boli odoslane ale ja som nic neobdrzal. Tak isto som sa docital ze sms a email nie su relevantne ale dolezity je doporuceny list a datum peciatky od posty na nom. Som v prave alebo ma predavajuci pravo mi nevydat dobropis, ked tvrdi ze sms aj email boli odoslane a maju to v systeme ale ziadny doporuceny list nebol odoslany.
Dakujem

súd uzná aj email ako relevantný dôkaz o tom,že si predajca/záručný servis splnil zákonnú povinnosť vybaviť reklamáciu v lehote 30 dní ak by došlo k súdnemu riešeniu situácie,dnes už žiadna výlučná väzba na doporučený dopis neplatí ani v prípade súdnych zásielok,je to len obvyklý spôsob posielania zásielok,už však nie výlučný alebop povinný.........tá 30 dňová lehota sa dokonca ani nevzťahuje na dlžku záručnej opravy,len na to,že v 30dňovej lehote musí byť reklamácia vybavená.....dátum pečiatky na pošte je dôležitý v prípade napr. doby splatnosti,ktorá je napr. zmluvne stanovená do 15 dňa v mesiaci,vtedy predložíš potrdenú časť šeku na pošte pokial by napr. banka tvrdila že si do dohodnutého termínu neuhradil splátku pôžičky,vtedy sú povinní uznať platbu ako uhradenú včas,keď bude z pošty pečiatka ,že 15 bol šek uhradený a čiastku podla zmluvy bolo potrebné uhradiť najneskoršie do 15 dňa v príslušnom mesiaci....