Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spravná formulace určení poplatníka daně z nabytí nemovitostí ve smlouvě

V kupní smlouvě je uvedeno:
"Kupující hradí také daň z nabytí nemovitých věcí."
Kupující chtěla daň zaplatit, nicméně paní uřednice z Finančního úřadu jí tvrdí, že to nemáme ve smlouvě dostatečně formulováno a že máme podepsat a nechat si podpisy úředně ověřit dodatečně nějaké prohlášení, že to bude hradit kupující. Je to normální?

normálne to príliš nieje,obvykle po podpise kúpno-predajnej zmluvy a zápise v katastri nehnutelností stačí keď predávajúci na daňovom úrade oznámi zánik daňovej povinnosti k predanej nehnutelnosti a kupujúci oznámi vznik daňovej povinnosti k nadobudnutej nehnutelnosti a predložia k nahliadnutiu príslušné papiere-kúpnopredajnú zmluvu a výpis z katastra nehnutelností...keď tam sedí pani dôležitá,ktorá si potrpí na razítka,tak si spíšte samostatnú zmluvu,kde sformulujete,že ste sa presne dohodli,čo kto platí a podpisy si dajte overiť na matrike alebo obecnom úrade,tam to výjde lacnejšie ako u notára,notár si môže napočítať poplatok za úradný výkon,dph,dnešný dátum etc,matrika a obecný úrad len poplatok,ktorý stanovuje štát,nesmie si počítať dph a ani žiadny iný poplatok za nejaké osobitné úradné výkony.....

Děkuji za odpověď. Já bych se rád nějakému dodatku a podepisování vyhnul. Nejde ani tak o stokorunu za úředně ověřený podpis, ale s kupující nebydlíme poblíž a podepisování obnáší se sejít a zajít na poštu či jiné místo. Primárně mě zajímá, zda je to normální, že paní "důležitá" z FÚ chce nějaký dodatek, ačkoliv je to jasně ve smlouvě uvedeno, že daň bude platit kupující.
Uvidím, zda mě ještě někdo další odpoví.