Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Acr a dpp

Dobry den, chtel bych se zeptat zda je možnost přívidelku na DPP, nebo DPČ u nějaké firmy, kdyz je konkrétní osoba v aktivní službě armády ČR dekuji za odpověď a omlouvám se za diakritiku je to psané z telefonu.

jde to, tam spíš bude problem sladit jeho aktivní pracovní dobu a vykonávání DPČ nebo DPJ. Je tam snad možná vyjímka že nesmí pracovat někde kdy by se dali zneužít nebo použít nějaké materiály s armády, jestli že k nim má přístup - něco jako střed zájmů.

Edit: pak by tam mohl vzniknout problém pokud pobírá nějakou výsluhu ale to jen kdyby pak žádal o nějaké dávky.Jinak by to neměl být problém a spousty lampasáků chodí třeba vypomáhat na noc hlídat nebo k soustruhu.

DPJ

Dohoda o provedení .... čeho, napověz!

střed zájmů

Ano, i zájmy mají svůj kraj a jistě i střed. Ale zde jsi zřejmě myslel střet zájmů, od slova střetávati.

nesmí pracovat někde kdy by se dali zneužít nebo použít nějaké materiály s armády

Ano, tomuto se říká mlčenlivost a ta platí všude, ne jen v práci.
Jediné, co vojáci (ani benga, bachaři...) nesmí, je to, že nesmějí být členy politické strany nebo hnutí. Dle mého skromného názoru nic nebrání vojákovi (policajtovi, bachařovi) si přivydělat. Jen to zřejmě podléhá nějaké oznamovací povinnosti, či co.
S výsluhou už vůbec není problém. Tu může pobírat a k tomu třeba někde jezdit rudlem po skladu, to je úplně jedno.
Opět ale - proč se tazatel nezeptá na personálním odboru AČR?