Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace automobilu

Dobry den, koupil jsem od soukrome osoby auto, a po cca dvou tydnech co ho mam doma a zacal jsem jezdit jsem zjistil dost dalsich nedostatku, na ktere nebylo upozorneno. Napriklad nefunguje zadni sterac, nefunguje vyhrivani sedacek, pravdepodobne nefunguje parkovaci asistent, ktery jsem myslel ze jde. Ve smlouve je veta o pulrocni zarucni dobe. Je moznost auto vratit ?

za normálnych okolností je to dôvod na odstúpenie od kúpnej zmluvy,iná vec je,či to bude akceptovať aj dotyčný predajca......za normálnych okolností v záručnej dobe platia rovnaké podmienky o počte rovnakých chýb alebo počte rôznych chýb a o výskyte skrytých alebo zámerne zatajených chybách,jediné,na čo sa nevzťahuje záruka,sú chyby,na ktoré bolo výslovne upozornené pri kúpe použitého tovaru alebo kvôli ktorým bola poskytnutá nejaká zlava z ceny priamo pri kúpe a chyby boli vyslovene deklarované,nie len nejako zbežne deklarované v takokm zmysle,že sa môže ešte niečo vyskytnúť,ale musia byť presne špecifikované priamo pri kúpe,tieto vady nieje možné dodatočne reklamovať...........

Přikládám smlouvu pro upřesnění, v uvedených vadách není nic o výhřevu sedaček ani zadním stěrači.

http://img20.rajce.idnes.cz/d2002/12/12042/1204244 9_d3644e3cab41d8d61b0a5ed4430a584a/images/IMG_2015 1023_202645.jpg?ver=0

http://img20.rajce.idnes.cz/d2002/12/12042/1204244 9_d3644e3cab41d8d61b0a5ed4430a584a/images/IMG_2015 1023_202634.jpg?ver=0

Měl bych tedy být v právu, když budu požadovat vrácení auto původnímu majiteli a vrácení peněz mě ?

Pěkné :)

Kupující prohlašuje, že byl podrobně seznámen s technickým stavem vozidla a upozorněn na všechny závady, které jsou prodávajícímu známy.

Prodávající prohlašuje, že mu nejsou známy žádné skryté vady, na kterého kupujícího neupozornil.

Podpis kupujícího

V právu nepochybně jsi, je-li tomu tak, jak píšeš.

Jak se ale bude prokazovat skrytá vada (tedy že nebyla uvedena ve "všechny závady"), když kupující de facto podepsal "bianko šek", to netuším. Zda to, že "všechny závady" nejsou specifikovány, je výhoda nebo nevýhoda.

Navic jsem dostal informaci od kamarada, ze pokud neexistuje zelena karta (povinne ruceni) napsane na me jmeno, pak by na me auto nemelo jit vubec prepsat. Prodejkyně měla ode mne plnou moc a auto prepsala udajne za předloženi své zelené karty. Bud se na urade prehledli a nebo je v tom nejaky švindl. Zkousel jsem kvuli tomu volat na prislusny registr vozidel, ale v patek odpoledne uz to nikdo nebral.

ze pokud neexistuje zelena karta (povinne ruceni) napsane na me jmeno, pak by na me auto nemelo jit vubec prepsat.

Na přihlášení stačí když je auto pojištěné a je jedno na koho ..
Třeba já si pod pojmem "skrytá vada" nepředstavuju nefukční stěrač, vyhřívání sedaček, nefungující parkovací asistent .. Pro mě je "skrytá vada" třeba špatně odlitý blok motoru, který následně praskne. Všechny věci co jsi vyjmenoval jsi mohl zjistit při prohlídce vozu. Když něco kupuju tak si snad všechno ozkouším ne? Jestli všechno funguje. Přeci jen to je nemalá investice tak tam klidně strávím dvě hodiny než si se vším vyhraju. S tím nevidím jediný probém .. Nejsem právník,ani nevím jestli bych byl v právu, ale kdybych Ti já prodal auto tak z takovýmhle důvodem k vrácení auta bych se Ti vysmál. Měl jsi možnost si všechno ozkoušet a to, že jsi to zanedbal je holt smůla ..

ako skrytú vadu možno považovať každú vadu,ktorá sa vyskytne počas používania a nebola zjavná pri prvotnej obhliadke vozidla,keď napr. pri prvotnej obhliadke stierač funguje a po pár dňoch sa zasekne,aj to môže byť považované za skrytú vadu a za určitých okolností aj o zámerne zatajenú vadu,keď predávajúci vedel,že tam niečo nieje v poriadku a len provizorne to nejak sprevádkoval,aby to chvílu išlo,ale to sa velmi ťažko následne dokazuje,u použitého "tovaru" je bohužial obvyklé,že niečo bude vykazovať známky používania a možné poruchy s tým spojené....preto je vhodné stav vozidla popísať v kúpno-predajnej zmluve a poriadne si ho pri tej príležitosti prehliadnuť a popísať,na čo sa obmedzená záruka predávajúcim poskytuje,prípadne či sa poskytne alebo nie nejaká doba na odskúšanie a až po tejto dobe dôjde k plnohodnotnému podpísaniu kúpno-predajnej zmluvy a vyplateniu......niekedy sa ozaj stane,že niekto príde,dá peniaze,zoberie auto a za dva dni príde,že odpadla klučka z predných dverí,kufor nejde otvoriť,tečie z toho olej,ale to sú veci,ktoré sa dajú odhaliť pri prvotnej obhliadke.........