Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Měsíćni občansky průkaz a cesta do Anglie

Mam menší problém, 8.11. jedu do Anglie a v zjistil jsem že mam na OP dírku a cestovni pas mi už neplati. Chtěl jsem se zeptat jestli je možné vycestovat s OP bez strojově čitelných údajů s platnosti na 1 měsíc, protože na stránkách ministerstva vnitra jsem se dočetl že ano ale na úřadu v Ústí nad Labem mi bylo řečeno že nemůžu. Vim že je možnost zhotoveni rychlého pasu ale to nechávam jako posledni možnost.

Děkuji za odpověď

Rchlý pas se dělá do nějakých 2-3 dnů (platnost půl roku, nemožnost vycestovat do nějakých zemí jako Egypt, Čína, apod.), normální pas do 2-3 týdnů (platnost 10 let).
Hned dnes bych šel zkusit štěstí s uděláním normálního pasu a zkusil nějak ukecat úřednici, aby to bylo co nejdříve.

nedávno to řešily u nás v práci. odjet na ten náhradní doklad můžeš v databázi budeš těch 30 dnů pak si musíš na naší ambasádě zažádat o doklad nový nebo o ten zažádaný-hotový aby ti ho poslali tam,jestli je už k mání, jestli ne ambasáda ti dá doklad na další měsíc... po tu dobu steujně ti nikdo nic nedá, nějaký prachy, půjčky apod. kolikrát i místní policie tihle má za důvod při náhodný kontrole tě sebrat a dál to s tebou nějak řešit

Edit: mluvím o GB, jestli to jinde jest jinačí nevim

ja som svojho času v GB žil, samozrejme to nezakladá znalosť všetkých ich zákonov, ale nezahrával by som sa. Vybavenie nového ID je na počkanie, pas trvá asi dlhšie.
GB nie je v shongenskom priestore, treba na to mysliet .. ked aj preleziete cez hranice, tak prvý uvedomelý hotelier vás na neplatný doklad nezapíše, zavolá miestnu políciu a si v p...i.
Nenahlásenie = podporovanie. Čítačka kariet je bežná vybavenosť v UK hoteloch.