Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ignorace určitých předmětů

Ahoj. Jsem student státní střední školy. Nebaví mě určité předměty, jsem přesvědčen o jejich zbytečnosti pro mě a spokojím se se čtyřkou.
Zajímalo by me ale jestli, když se jedná o střední tedy v podstatě dobrovolnou školu jestli mohu pro mě nezajimavé předměty ignorovat. Nemyslím tím že bych zatahoval školu ale prostě mě nebaví věnovat takovým hovadinám pozornost, něktěří učitelé mě strašně iritují, je mi z nich na blití, nebaví mě jejich hodiny, psát si poznámky, stresovat se s tim a doma nedělat nic jinýho než se učit.
Prostě jestli se můžu při hodinách věnovat jiný látce, být na netu, pospávat nebo si něco číst. Má vyučující potažmo škola, přestože to má asi ve školním řádě, nutit dělat něco co mě nebaví vpřípadě že svým chováním neomezuju ostatní? Mají právo na to mě vyhodit z hodiny, z ročníku přestože budu plnit svojí docházku a nebudu na propadnutí? Děkuji za názory.

Tak pokud to budeš držet na 4, tak Tě nevyhodí. Ale jsem si celkem jistý,že pokud při hodinách budeš provozovat:

být na netu, pospávat nebo si něco číst.

tak Tě učitel nenechá prolézt. To by musel být sakra flegmatik.

Jen tak ze zvědavosti, co je to konkrétně zsa hodiny??

Jako já jsem poměrně schopný a ctižádostivý člověk. Nevadí mi dělat to co nechci, to co mě nebaví ale musím v tom vidět alespoň minimální smysl, nebo z toho mít nějaký zisk. Čas, který bych investoval do učení věcí které stejně zapomenu, nikdy nepoužiju ani v životě ani u maturity, radši věnuji věcem co mě baví.. třeba koukání z okna. Raději budu umět velmi dobře jazyky a z přírodních předmětů mít čtyřky ale zato budu bez stresu a s volným večerem. Asi jsem neměl chodit na gymnáziu ale pochybuju že ostatní školy, vyjma pár průmyslovek nebo soukromých jazykovek mají nějakou kvalitu.. to je ale asi problém českého školství ne můj. Chápu že to zní jako klišé z pusy pubertálního spratka. :)

Přírodní vědy nikdy nevyužiješ? Ty využíváš dnes a denně, jenom o tom asi nevíš. Já byl v životě už hodněkrát přesvědčený, že něco nikdy nevyužiju a častokrát jsem se spletl.
Dokud něco nebudeš dobře znát, tak se nemůžeš rozhodnout, že to nepotřebuješ. Máš totiž pocit že to nepotřebuješ, právě proto že to neznáš.

No tak pokud považuješ za využívání přírodních věd to že teď píšu na netu a mám v sobě paralén tak to pak jo.. :) nejsem teda uplně přesvědčen jestli k tomu byla využita mytóza a meióza ale budiž. v jakém oboru pracuješ?

Programování má hodně blízko k matematice. K fyzice už prakticky vůbec, stejně jako k dalším přírodním vědám.
Ale dobrý programátor by měl znát i minimálně jeden cizí jazyk, měl by mít základy práva, umět komunikovat (nejen s kolegy, ale i třeba se zákazníky) atd.
A k tomu ještě mít tzv. doménové znalosti, tedy znalosti z oboru, pro který programuje. Těžko může třeba naprogramovat dobrý účetní systém a neznat nic o účetnictví, nebo naprogramovat simulátor chemických reakcí a neznat nic o chemii.
Každá znalost, kterou máš, tě posouvá o kousek dál, protože stejně brzo zjistíš, že na určité úrovni už všechno souvisí se vším.

hmm, takze prirodni vedy...k tomu prictu ten text, co jsi psal vyse a rovnou ti poradim, at se na to vyseres uplne, protoze za tou kasou s timto pristupem skoncis tak aj tak :-D

Pockej az vyrostes a zjistis, ze i zamestnavatel te bude nutit delat hovadiny a sefove te budou hrozne iritovat...budes celej zivot resit tyhle veci tak, ze od nich uteces? V tom pripade posilam odkaz na jeden clanek, bude se ti to v zivote hodit.

http://www.novinky.cz/zena/styl/383521-jidlo-z-pop elnic-proc-ne.html

No taky mě mrzí že jsem se nenarodil s vlohami pro přírodní vědy. Ale když vidím jak se spolužáci ve stresu drtí o přestávce mytózu a meiózu, pak sice dostanou za dva ale do pár týdnů si z toho budou pamatovat stejně co já a ať už pujdou na patologii.. stejně to nepoužijou. A na chleba si znalostí chemických názvosloví taky nevyděláš. :)

Kdysi jsem na půl roku zaskakoval na nejmenované střední škole za jiného externistu. Měl jsem studentům zaměření elektro přiblížit základy AutoCADu. Ale většina studentů o to jevila vážný nezájem. Tak jsem se s nimi dohodnul, že budou chodit na výuku, já budu dělat prezenci a vykládat a ti co je to nebude zajímat si budou moci dělat co budou chtít, ale tak, aby nerušili ostatní. A na konci pololetí mi každý přinese výkres z AutoCADu a já se nebudu zajímat, jestli to dělali oni. Co si budu ničit nervy, je to koneckonců jejich problém co si ze školy do života přinesou.

Vidím rozdíl v tom že oni si vybrali střední technického rázu takže by o to zájem jevit měli. V budoucím studiu nebo práci danou věc využijí. Já jsem se na čtyři roky "uklidil" na gymnázium protože kvalitní střední pro studenty které nevzrušuje vyčíslování vzorečků nebo programování neexistuje.. nebo o takových nevím

Také si dovolím přihřát kus polífčičky - mám gympl, a nejsem z toho zrovna šťastný, neb se stejně živím horními okončetinami, leč momentálně jiný job za přiměřený bakšiš nebyl. Ale mám syny, a tak nějak zjišťuji, že se vyplatilo dávat pozor i na to, co mne nebavilo, protože když se s nimi učím, tak si jednak osvěžím znalosti, ale hlavně vím (alespoň rámcově), co jim vysvětluji, a když nevím, tak vím, kterým směrem hledat… Takže trošku uber na aroganci moci, a strp i to, že budeš dávat pozor na to, co tě nebaví, protože opravdu nikdy nevíš, kdy se ti to hodí (ale na to stejně přijdeš až časem a věkem :-P ).

na střední tohle nefunguje to až na vyšších formách studia kde je na tobě kdy a kolik přednášek si odbydeš.

jestli tě ta škola co jí studuješ sere, tak nechápu proč si tam lezl. tohle je docela pro mě "iritující" už vůbec ten dotaz, jen základní myšlenka ignorovat něco díky čemu ty bys měl být v budoucnu nějaká elita.

jestli tě to nebaví, vyprdni se na to, di makat rukama nebo zkus chroustovickou střední vyšší.

zas teda je na snadě zjebat profesory kteří by měli že na to sereš a co nejrychleji tě odstavit a dát ti možnost se projevit jinde podle tvých možností a zájmů