Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyživné

Dobrý den mám dotaz,dcera měla od školy pracovní úraz a má přerušené studium.Je vedená od zaří na pracovním úřadě a bude pobírat inv.důchod.Exmanžel platil vyživné,chci se zeptat jesli nadále platit má nebo ne.Dceři už bylo 19 let.Moc děkuju za odpověď.

Edit: blbě jsem si to přečetl. V den nároku na invalidní důchod již vyživovací povinnost padá. Pokud by ale nedostačoval její příjem může žádat o dávky SSP. Kdyby ani ty nestačili, např. proto že nemá možnost zaměstnání při studiu tak se vyživovací platí do ukončení studia nebo věku 26 let. Jestli ve stávající výši nebo bude upraveno je na soudu a pohledu ÚP, který podle situace upraví potřebné dávky.