Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sms od Rpg bytů o dlužné částce.

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost nebo informaci o tom zda chodí na Mobilní telefon zprávy od Rpg bytů o zaplacení dlužné částky ?

Už to bude rok co mi chodí tyhle Sms (Viz.přepis) Nějak jsem tomu nevěnoval pozornost protože nevím o tom že bych vlastnil něco u RPG.
Ale dnes tomu je rok a 4 dny od první SMS (Rok to bude co jsem si změnil číslo) a dnes mi volal exekutorský úřad Praha 6 ?
Nevzal jsem to protože jsem byl zaneprázdněn. A k jamile jsem volal zpět tak robot oznámil nějaké info o Paní Sobíškové. A následně mi to oznámilo že všichni "úředníci jsou obsazeni, zavolejte později."

Přikládám číslo které mi volalo:

+420 725 826 857 Tzv.Exe.Úřad

A přepis Sms od Rpg ?

"Uhradte, prosím,
pokud se tak jiz nestalo dluznou castku
za uzivani bytu ve vysi 116 503,00 Kc
na ucet 1649952369/0800, VS8730252024.Dekujeme. RPG Byty"

Posláno z čísla 199 211 2
Někdo máte nějaké zkušenosti nebo názor na tu sms ?

Vypadá to, že nejde o podvod, takže bych radil urychleně to řešit. Je možné, že došlo ke zneužití osobních údajů, a v nechat to v takovém případě "vyhnít" je nejspolehlivější způsob jak si zajistit, že exekuce opravdu proběhne.

Až zavolají znova,vezmi to,zeptej se na důvod hovoru,jméno volajícího a adresu jejich úřadu a že si tam zavoláš na pevnou linku a tím si hovor ověříš.Exekutor bude řešit vše písemně a ne nějakými sms.Jak už psal odkaz ok,je to zřejmě podvodné číslo.Pokud nebudou chtít údaje poskytnout,řekni,že si hovor nahráváš a při dalším obtěžování vše poskytneš policii.

Za obtěžující spíše považuji že mi volají když mi je dvacet let a žádnou nemovitost nevlastním ani jsem si nepronajimal. Je možne ze číslo je nekde zaevidovane na někoho i kdyz uz tohle číslo nevlastní. Snažil jsem se dovolat do rpg a zatím bez úspěchu. Zitra se asi stavím do jejich kanceláře.