Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pohledávka u T-mobile

Dobrý den
Potřeboval bych radu. Předevčírem mi přišel na starou adresu dopis z vymahací společnosti že dlužím u t-mobile 8tis. za předčasné ukončení smlouvy. Volal sem na operátora a zjišťoval o co se jedná a je to z roku 2011. Má otázka zní mají nárok to vymáhat nebo se už může jednat o promlčenou pohledávku?

záleží kedy sa t-mobile začal zaujímať o nesplatenú pohladávku,to že sa doručilo niečo na starú adresu nieje započítatelné do premlčacej doby,to by si musel Ty dokázať,že sa o pohladávku oni nezaujímali po dobu minimálne 3 roky,alebo že je ich nárok neoprávnený,t-mobile určite posielal niekam upomienky,ktoré keď zostali bez odozvy,bola na vymáhanie kontaktovaná zmluvná agentúra,zaoberajúca sa vymáhaním pohladávok,to oni určite na prípadnom súdnom jednaní velmi lahko preukážu,že o pohladávku bol z ich strany záujem a potrebné lehoty neprešvihli.....takže sa skontaktuj s inkasnou spoločnosťou a rieš to,nezabúdaj na to,že oni tú čiastku budú úročiť a úročiť budú aj odmenu,ktorú si okrem pôvodnej dlžnej čiastky môžu účtovať a pokial je tá pohladávka z ich strany oprávnená,budeš musieť v prípade súdneho sporu hradiť aj všetky trovy súdneho konania......takže to rieš čo najrýchlejšie,aby oni nezačali konať a nedali to na nejaké exekučné vymáhanie....

Tohle sem našel při zadání promlčení pohledávek na právní poradně---Důležité u promlčecí lhůty není ani to, jestli jste během této doby dostávala nějaké upomínky o nezaplacení. Pokud jste 4,5 roku dokázala i přes event. upomínky neplatit a dodavatel nebo poskytovatele služeb na vás nepodal u soudu žalobu, dá se mluvit o promlčené pohledávce. Ovšem neplatí to vždy. Např. dlužné pojistné se promlčuje až za 5 let ode dne splatnosti. Pokud byste se dostala kvůli neuhrazení k soudu a podala námitku promlčení, zřejmě by soud Vaši námitku vyslyšel.-----Záleží v tuto chvíli spíše na Vaší slušnosti. Ze zákona je daná doba, po které už na vás v podstatě nikdo nic nemůže vymáhat a to 3 roky. Ta začala plynout ode dne splatnosti této faktury
Tak nevím jestli můžu ty tři roky využít nebo ne

v realite je s tou premlčacou dobou tak,že pokial sa počas celej doby veritel neprejavil záujem o riešenie veci s dlžníkom,a ubehne potrebná doba a až potom začne vec riešiť,vtedy je uznaná doba ako premlčaná,to je ten celý problém,oni na súde vydokladfujú,že bola poslaná upomienka,posledná predsporová výzva,potom právne odelenie t-mobile poverilo vymáhaním nedobytnej pohladávky inkasnú spoločnosť XY,tam je reálne dôležité to,či to oni od roku 2011 riešili,alebo nie,keby to neriešili a "zobudili" sa až teraz a žiadali že vážená pani/vážený pán,dnes sme po revízii zistili,že máte neuhradené XY z roku 2011 a žiadame Vás o urýchlené vybavenie a uhradenie,vtedy by si bez problémov mohol poslať odpoveď ,podla zákona XY,paragrafu Xy je Vaša požiadavka bezpredmetná,nakolko ubehlo x rokov a stala sa podla dotyčného zákona a paragrafu premlčaná...teraz bohužial na to v podstate priestor nieje,pokial nebude od Teba žiadna odozva,dajú to superrýchle konanie,kde určite vydajú platobný rozkaz,voči ktorému potom môžeš skúsiť namietať,že pohladávka je premlčaná,ale na vytýčenom súdnom konaní ,ktoré musí potom prebehnúť to už nemusí dopadnúť dobre,tam už to súd nemusí uznať ,že sa jedná o premlčanie,ale len o klasické vyhýbanie sa zaplateniu oprávnenej pohladávky,tam t-mobile a poverená vymáhačská agentúrai určite vydokladujú záujem o riešenie a to im súd uzná ako o oprávnené domáhanie sa svojich práv......však im skús poslať dopis,že považuješ pohladávku za premlčanú,uvidíš ich reakciu.......

Dobrý den. Přišla mi pohledávka od T-Mobile na 8000,- z roku 2009. Která vznikla neoprávněně. Než pohledávka vznikla ukončila jsem s T-Mobile smlouvu. Teď po mě chcou zaplatit 8000,-. Mají na to právo? Není to promlčené? Děkuji za odpověď.