Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem úvazek 30h

Ještě studuji a zaujala mě jedna nabídka práce na standardní smlouvu na 30hodin týdně, plat fixní. Vyjde mi to, že bych chodil někdy na 3dny týdně, někdy 4dny. Takže někdy méně než 30h, jindy přes 30. Je to možné u tohoto typu smlouvy? Když párkrát po sobě přijdu jen na 24h týdně, tak se mi odčerpá dovolená?

Pracovní smlouvu lze sjednat na kratší úvazek.

Pracovní dobu i rozvrh pracovních směn určuje zaměstnavatel,
zaměstnanec je povinen odpracovat všechny naplánované směny.

Nemá-li zaměstnavatel pro zaměstnance dostatek práce, jde
o přelážku na straně zaměstnavatele, za niž zaměstnanci náleží
náhrada mzdy (dovolená se "neodčerpává").

Pokud byste naopak odpracoval více hodin, měl byste za tuto práci
nárok "pouze" na mzdu, protože prací přesčas není práce nad sjednaný
úvazek, ale až práce nad rámec týdenní pracovní doby stanovené ZP.

I v případě sjednaného kratšího úvazku po Vás zaměstnavatel může
požadovat práci až do stanovené týdenní pracovní doby. Nemůže Vám
však nařídit práci přesčas (nad 40 hodin týdně).

___

Uzavřete-li pracovní smlouvu, budete si muset studium zorganizovat
tak, aby Vám nebránilo v plnění pracovních povinností. Zaměstnavatel
nebude povinen Vám poskytovat studijní volno na přípravu ke zkouškám
ani volno na vykonání zkoušek a kolegové nebudou povinni si s Vámi
"prohazovat" pracovní směny.