Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internetové bankovnictví - SMS

Zdravím,
dnes mi přišla přes den sms, ve tvaru:
CS-S24: Zadana transakce na ucet (čislo účtu) častka 6500,00 CZK. Autorizacni SMS kod: ********.

Platbu jsem nezadával a přišlo mi to z čísla ze kterého to normálně od české spořitelny nechodí. Normálně to posílají z čísla 999055, ale toto přišlo z 732 *** ***.
Zajímalo by mě, za jakým účelem toto někdo posílá? K čemu mu to je dobré? Jak může takto někoho okrást? To čeká že mu někdo pošle těch 6500kč na to číslo účtu? Ze začátku jsem se bál, že to je opravdu odesláno od banky, že někdo zná přihlašovací údaje na účet a snažil se poslat prachy pryč. Ale teď když vidím to číslo....

Když jsem se na to ptal na informacích české spořitelny internetového bankovnictví, bylo mi řečeno, že je to podezřelý případ a je to potřeba řešit. Že mám zavolat na tu jejich linku a připravit si všechny doklady atd...

pokial si Ty dotyčnú transakciu nepovolil,treba sa rýchlo dostaviť do banky a konkrétnu transakciu stopnúť,inak sa môže stať,že žiadanka na transakciu bude pozdržaná do doby,keď bude na účte dostatok peňazí a transakcia bude vykonaná potom,dnes nieje problém zneužiť nejaké číslo účtu,osobné údaje-rodné číslo etc na nejakú finančnú požiadavku,ktorú pokial vyslovne nestopneš,banka nemá dôvod takúto transakciu nevykonať,nemusí ísť zrovna o nabúranie sa do Tvojho účtu a vybratie hotovosti,môže ísť o požiadavku o prevod čiastky bezhotovostne z účtu na účet ako úhrada za nejakú službu z cudzej banky,to pokial tiež nestopneš,Tvoja banka tiež nemá dôvod zamietnuť takýto prevod,nikto z nich nevidí do toho,čo kde a ako nakupuješ,komu platíš,prevádzaš prachy,nikto z tých pracovníkov banky nestojí pri takýchto transakciách priamo pri Tebe,oni pokial to nikto nestornuje,tú transakciu vykonajú,je to súčasť ich práce........v každom prípade by som sa o to na Tvojom mieste zaujímal,čo sa začalo diať na Tvojom účte a kto si zadal neznámu požiadavku na nejakú finančnú transakciu.........