Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zveřejňování fotek lidí na facebooku

Dobrý večer,
neurčitá osoba má nejmenovanou "Funpage" na Facebooku a dělá si srandu z lidí. (Samozřejmě z těch lidí, co v každém slově mají chybu, z devítiletých dětí, co přidávají fotky s cigaretou, ...atp)..
Několik lidí adminovi té funpage vyhrožuje, že ho nahlásí na policii za porušení autorských práv.(Jelikož jsou na té fotce..nebo někdo příbuzný). Mně by zajímalo, jestli na to mají nárok, když je dané, že to, co nahraji na Facebook je majetkem Facebooku? Tím pádem se fotka dále po Facebooku rozšiřovat může a admin Funpage na Facebooku na to právo má...
(Vím, že toto téma je zbytečné, ale chci si to ujistit a také dokázat lidem, co mu píšou, že ho nahlásí, že na to admin právo má)
Děkuji za odpověď

Vložením fotek na Facebook dává ten, kdo fotky vkládá, souhlas
Facebooku (nikoliv dalším uživatelům Facebooku) k jejich použití.
Vložením fotek na FB se nikdo nevzdává autorského práva.

Admin stránky nemá právo krást fotky jiných uživatelů a vkládat je jinam.
Stejně jako všichni ostatní je povinen dodržovat zákony a fotografie
cizích lidí smí zvěřejnit pouze s předchozím souhlasem zobrazených osob.
Za děti by musel souhlas získat od jejich právních zástupců.
(Souhlas by měl být písemný, aby byl schopen kdykoliv souhlas prokázat.)

Osoba, která souhlas udělila, jej může kdykoliv později odvolat.