Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem alimenty od otce

Dobrý den, měla bych jeden dotaz. Je mi čerstvě osmnáct a jsem v péči své matky. Otci byla dána soudně výše částky alimentů a neplatí minimálně deset let. Matka se to snažila řešit tak, aby to nemuselo jít k soudu, ale nikam to nevedlo. Je možné abych na něj podala trestní oznámení já? Nebo co bych s tím já mohla dělat?

Děkuji za odpověď

Zavolej otci,oznam mu,že po dovršení 18ti let je podle zákona posílat přídavky přímo tobě. Klidně mu pohroz tím trestním oznámením. Já bych ho podal a přes svého právníka mu dej na vědomí,že se otevře i neplacení za minulé roky.

Jak už píše pedrosso,doporučeným dopisem otce upozorni,že neplacením výživného tuším 3 měsíce po sobě nebo překročením dlužné částky 5000 Kč se dopustí trestného činu a půjde k soudu.A pak se připojí i matka s pohledávkou za těch 10 let zpátky(jestli tedy není něco už promlčené,pokud to nevymáhala).A že si najmeš právníka,kterého on bude muset po prohraném soudu zaplatit taky.