Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokuty v NSR

Zdarec, mám jen drobný dotaz, jestli nemá někdo zkušenost... :?:
Syn bratrance jezdíval s dodávkou do Reichu a asi za 1,5 roku tam nasbíral pokuty za 30.000 – a nezaplatil. At jsem přesný, jde o Eura, nikoliv koruny. :!:
On to neřeší a čeká, že to snad „vyhnije“ a se na to snad zapomene, ani už tam nejezdí. Otázkou je, zda ho tyto dluhy nějakým způsobem „doženou“? Myslím, že díky tomu, že jsme v EU by to snad neměl být až takový problém, když by skopčáci tento dluh odprodali nějaké vymahačské firmě tady u nás – to si aspon myslím já. K tomu samozřejmě se budou chtít „nabalit“ a dluh se pak vyšplhá. Nemáte o tom někdo nějaké informace, nebo přímo zkušenosti – co s tím? :x:
:>:Díky za každý názor. 8-)

Předmět Autor Datum
Jednomu známému se stalo, že mu někdo v Německu (už sjednoceném) trochu na parkovišti odřel auto. Ta…
Yarda 16.01.2016 09:29
Yarda
No já si to myslím taky. Nicméně mi jde o to, zda na něj dosáhne nějakým způsobem legislativa, přípa…
tojezdenek 16.01.2016 10:14
tojezdenek
legislatíva v EU už dávno pripúšťa vymáhanie pokút v členských štátoch EU navzájom,potom samozrejme…
audax 16.01.2016 14:35
audax
Jsem stejného názoru. Zajímá mě, jestli s tím nemá někdo nějaké bližší zkušenosti. 8-)
tojezdenek 16.01.2016 15:59
tojezdenek
Nějak se mi nechce věřit, že dluží tak vysokou pokutu, vždyť to je víc, jak 3/4 milionu. Neupsal jsi…
centsm 17.01.2016 18:52
centsm
Prý ta cifra odpovídá, jak jsem uvedl. 8-)
tojezdenek 17.01.2016 18:58
tojezdenek
No doženou určitě :( Teda mám podobnou zkušenost až se pak jednoho dne objevila tady exekuce pod mím…
Blanče 19.01.2016 14:30
Blanče
Napřed by snad měly dát úřady vědět, že se exekuce chystá - než platit nějaké pochybné firmě ověření… poslední
tojezdenek 19.01.2016 16:13
tojezdenek

Jednomu známému se stalo, že mu někdo v Německu (už sjednoceném) trochu na parkovišti odřel auto. Tak to šel oznámit cajtům. A dívenka na stanici se koukla do počítače a připomněla mu nějaký přestupek co spáchal ještě v NDR, nějak špatně zaparkoval, vyřešilo se to tehdy domluvou. On už na to zapomněl, oni to pořád evidovali. Tak tomu šmudlovi doporučuji, aby ve vlastním zájmu ty pokuty řešil.

legislatíva v EU už dávno pripúšťa vymáhanie pokút v členských štátoch EU navzájom,potom samozrejme pribudnú aj české a nemecké administratívne poplatky s tým spojené,čo samozrejme velmi nepríjemne predraží samotnú pôvodnú pokutu.....a to ešte nepočítam úroky,ktoré budú môcť takisto požadovať,obvykle je to 0,5-2,5% z celkovej dlžnej sumy za každý deň omeškania kompletného vyplatenia dlžnej čiastky.....

Nějak se mi nechce věřit, že dluží tak vysokou pokutu, vždyť to je víc, jak 3/4 milionu. Neupsal jsi se? Když v D nezaplatíš jednu pokutu, tak při příští kontrole buď na místě všechno zaplatíš nebo jdeš do vazby a pustí tě až to někdo zaplatí. Tuším, že do 70 eur to nikam neposílají, ale tebe v D stejně vyberou, jak jsem napsal. Pokuty vyšší jak 1500 eur jdou k mezinárobnímu vymáhání. V roce 2014 byly pokuty za přestupky v cizině příjmem našeho státního rozpočtu, takže exekuce u nás. Jestli je to tak i letos už nevím.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru