Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je učitel nadřízený a žák podřízený?

Dobrý den,
dnes nám při výkladu učitel v jisté souvislosti řekl, že on je náš nadřízený a my jeho podřízení. Nechci vyvolávat konflikt, jen mě zajímá jestli je to pravda, přijde mi to totiž jako úplná hloupost. Co říká zákon? :-)

čiste prakticky,neplnoletým žiakom nahrádza učitel svojim spôsobom rodičov a zákonných zástupcov,takže z určitého pohladu je pre žiakov nadriadenou osobou,takisto z určitého pohladu je školská dochádzka pre žiakov obdoba zamestnanie a učitel zasa z určitého pohladu je ich najbližší nadriadený,on usmerňuje chod a riadenie vyučovacej hodiny a žiaci plnia stanovené úlohy,nie naopak,takže dá sa povedať že učitel je určitá forma nadriadenej osoby ,ale je to zasa len určitý uhol pohladu,nie nejakým zákonom nariadená norma/predpis

Řekl bych, že se jedná o zažitý zvyk (tradici). Možná to učitel ne zcela vhodně definoval, nicméně je zvykem, že učitel je autorita, kterou je třeba respektovat (nicméně otázka ve mně budí dojem, že tazatel spíš hledá argument pro odůvodnění svého (svých spolužáků) pruzení, kdy odmítá respektovat autoritu a nechce nést následky = prostě neúcta ke starším :-(). Jen doufám, že se pletu…