Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem EXEKUCIA PC

Dobry den,
mohli by ste mi prosim poskytnut info,ci mi moze exekutor zabavit pri pripadnom spisovani hnutelneho majetku notebok (nakolko pracujem len na dohodu o prac.cinnosti,z ktorej prijem nebude postacovat na zrazky zo mzdy) ,ktory pouzivam pri praci ,kedze pracujem na dohodu o pracovnej cinnosti ako telefonistka a pc je pre mna vlastne pracovna pomocka.
dakujem

Taky mi není moc jasné, proč si bere telefonistka pracovní (firemní) notebook domů. Až ho exekutor sebere, firma jej sice vylučovací žalobou získá zpět, ale chvíli to bude trvat.

Pokud bych cítil, že se na mě chystají exekutoři, určitě bych doma firemní věci nenechával. A někam bych přesunul i cenné věci z domova, o které bych nechtěl přijít.

Nejlepší je se s exekutorem domluvit předem. Třeba na splátkách mimo to, co by srážel zaměstnavatel, klidně i z té dohody. Nejde-li o nějakou vysokou částku a splácení probíhá dle domluvy, není třeba se vybílení bytu obávat.

Jednal jsem s mnoha exekutorskými úřady a moje zkušenost je při aktivním přístupu dlužníka jednoznačná: je to každopádně finančně výhodnější a bez nějakých excesů.

lenže to exekútora nebude zaujímať,pokial na to nebudeš mať nejaký doklad,že sa jedná o pracovnú pomôcku ktorá slúži ako nástroj na zaobstarávanie si hlavného prijmu,takže buď si ho volakde dobre zaši,alebo sa dohodni aspoň so zamestnávatelom na tom,nech ti ho vydokladuje ako firemný počítač,ktorý slúži výlučne na pracovné účely......alebo,ako už bolo spomenuté,skús sa dohodnúť priamo s exekútorom na nejakom splátkovom kalendári,pri dlžobe do 2000 eur sa obvykle nepristupuje k zabaveniu majetku ale dá sa to po dohode riešiť aj zrážkami so mzdy alebo splátkovým kalendárom,až pri dlžobe presahujúcej 2000 eur sa obvykle prednostne rieši exekúcia zabavením majetku........

a co moze sluzit ako doklad ze sa jedna o pracovnu pomocku? mam dohodu o prac.cinnosti,ale to bude asi malo,ze? dlzoba je vyssia ,takze predpokladam,ze exe nabehne..ale ked ho vezme,tak nebudem moct ani nejake splatky platit,kedze pridem o akykolvek prijem..

Před exekucí je důležité mít na věci,které patří někomu jinému prokazatelný doklad o vlastnictví. I při probíhající exekuci můžeš podat námitku a myslím,že do měsíce to vyřeší snad soud. Ale zase - kupní smlouvy,faktury a podobně. Není ale nad tím,ty věci prostě nemít na místě,kam exekutor vstoupí.

Na jejich postupy nějaké šablony nejsou,pokud třeba má dlužník auto a exekutor si takové věci ověřuje,tak třeba ani do domu nevstoupí.Žluté náleply se ale neobjeví na věcech potřebných k životu.Oni svým postupem spíše chtějí vyvolat situaci,aby dlužník prostě zaplatil.