Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zveřejnění osobních údajů z MeÚ

Dobrý den, předem upozorňuji, že můj případ bude asi trošku směšný, ale nedalo mi se zeptat....
Kamarádím se celkem dlouho s dívkou ze školy. Pořád spolu někam chodíme a tak podobně..(Mně je 18 a jí bude 17)
Její matka si ale myslí, že spolu něco máme (vztah) a jelikož je její matka taková jaká je, tak si o mně chtěla něco zjistit.
Pracuje na MeÚ na Evidenci Motorových vozidel, ale přes kolegyně si o mně zjistila úplně všechno (nevím, jak se tento úsek jmenuje)...mají na MeÚ právo jí vůbec říkat mé osobní údaje? Jelikož pracuje na Evidenci MV tak se nemá jak k údajům dostat, takže si to zjistila od kolegyň..řekly jí všechno...to, že můj otec má zdravotní problémy, můj věk, jméno, trvalé bydliště...

Je to asi blbost řešit, ale i tak mi to nedá...nemůžou si přece zaměstnanci mezi sebou podávat informace o nějaké osobě, ne?
Nechci to nijak hrotit, ale každý asi nemá rád, když někdo někomu cizímu sděluje moje rodné číslo, jména rodičů, bydliště..
jaký je váš názor?

K výkonu své práce to nemají.
Jen mě její matka nezná, tak si chtěla něco zjistit a její kolegyně jí o mně něco řekla...
Prostě na férovku mi ta kamarádka napsala "Prej jestli taťku bolí ještě záda?" Tak se ptám, odkud to ví a ona, že si to její matka zjistila na MeÚ od kolegyň.