Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dědictví

Dobrý den maminka před smrtí napsala závět na domek kde připadnul mě na dožití a bratrovi-po smrti se bratr ohráží ře se musím vystěhovat,že závět později změnila pouze na něho,je to možné bez toho abych u změny byl a napřišlo mi ani žádné vyrozumění-děkuji moc s pozdravem a přáním krásného dne

Pokud existuje novější platná závět (můžete zkusit její platnost zpochybnit, ale moc šancí bych tomu nedával, pokud bude např. notářsky ověřená), tak ta automaticky ruší tu předchozí. Aneb vždy platí ta nejnovější.
Dědicové uvedení v jakékoli starší verzi závěti nemusí být sepisování poslední verze závěti přítomni ani není třeba je jakkoli upozorňovat.

Každopádně toto celé (tj. vypořádání dědictví dle platné závěti nebo dle zákona pokud závěť nebyla sepsána) by mělo proběhnout v rámci dědického řízení. Do té doby nemusíte nijak měnit aktuální stav ani nijak reflektovat na poznámky vašeho bratra.