Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyřazení z ÚP

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda mi hrozí vyloučení z ÚP.V lednu 2016 jsem si našla brigádu na DPP a teprve dnes mi přišla dohoda o DPP. Zítra bych ji chtěla odnést na ÚP. 1Práce od této agentury přijde až teď v únoru. Myslíte, že mi hrozí vyřazení? Díky za odpověď.

Oznámit i doložit to musíte.

V době evidence na ÚP jste povinna se řídit povinnostmi uchazečů o zaměstnání.
Se svými povinnostmi jste byla seznámena, což jste při registraci potvrdila svým
podpisem. Při registraci jste obdržela i Základní poučení uchazečů o zaměstnání.

V době evidence na ÚP můžete vykonávat jenom tzv. neokolidující zaměstnání.
To je zaměstnání, které Vám nebude bránit v hledání nového zaměstnání ani
v plnění povinností (nemůžete se kvůli němu např. omluvit ze schůzky na ÚP
nebo odmítnout doporučenku. Vydělat si můžete max. polovinu minimální mzdy.
Na dobu nekolidujícího zaměstnání se přeruší výplata podpory, výplata bude
pokračovat až po skončení tohoto zaměstnání.

Mezi povinnosti uchazečů patří i povinnost oznámit a doložit ÚP
nekolidující zaměstnání nejpozději v den nástupu do zaměstnání.

Jestli DPP bude na pár hodin denně či týdně s odměnou do 4.950 Kč měsíčně,
jde o nekolidující zaměstnání), které je nutné oznámit a doložit předem nebo
nejpozději v den nástupu.

Bude-li odměna vyšší půjde o nástup do zaměstnání a ukončení evidence,
což stačí do 8 kalendářních dnů od nástupu do zaměstnání.

___

Další možnost je evidenci ukončit na vlastní žádost
a po skončení DPP (můžete na ni odpracovat maximálně 300 hodin)
se znovu zaevidovat.

___

Více informací:
Práva a povinnosti uchazečů o zaměstnání (web ÚP)
Základní poučení uchazečů o zaměstnání (formát PDF, 189 kB)
Praktické informace pro klienty ÚP (formát PDF, 927 kB)
Zákon o zaměstnanosti