Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krádež fotek.

Dobrý den, mám bratra (15 let), jsme u prarodičů a máme společný notebook, kde mám každý vlastní účet. Na mém externím disku mám mé osobní fotky, které nesmí na veřejnost. Když jsem nebyl přítomný, bratr si vzal můj externí disk, zapojil ho do notebooku, a veškeré fotky překopíloval na jeho flešku. A večer mi řekl :Mám něco, na co si sice nemohu sáhnout, ale když mě nas**eš, tak tě zničim. Porušil něco? Třeba že bez mého dovolení manipuluje s mýma fotkama, a tak. Předem moc děkuji za každou odpověď

když mě nasereš.

myslím, že skutková podstata byla naplněna. Podal bych trestní oznámení. Nejde jen o jeden trestný čin. Je mu 15, trestní sazba může být poloviční, ale jako školné to bude stačit.

Moje přítelkyně za mlada se nechala fotit a někdo ji hacknul počítač a chtěl 10.000,- USD za nezveřejnění jejich uložených fotek. To jsme vyřešili, ale jinak. Bohužel taky protiprávně.

Je to strašně těžký, bratr. Možná bych si s ním sedl a řekl mu, mám teď už jen dvě možnosti. Buď se s tebou domluvím, nebo nedomluvím ...

To je běžný sourozenecký vztah. Neříkám normální, ale běžný. Lidi jsou jen blbé opice a puberťáci tuplem. V TV a filmech jsou tím krmeni, kdo na někoho šikovně vyzraje je cool. Totéž jako šikana, jen trénují na dospělost.

JESJES - Překousni stud nebo co tě děsí na tom zveřejnění a řekni to rodičům. Pořád je tu šance, že se jim z něj zvedne žaludek, co je to za hajzla. Ale to dost záleží na povaze rodičů. Jestli je to mazánek a rodiče budou při něm, tak oznam všem, že to nahlásíš sociálce a policii jako domácí násilí.

Sám tazatel píše,že ten notebook je společný. Ještě jsem nikdy neviděl,že by policajti pitvali HDD a dokazovali vlastnictví jákýchsi fotek a souborů. Když to ale přeženu,tak na tom soudě by bylo dost veselo,jak by předsedkyně senátu prohlásila,že chce vidět důkazy. To by byly ty fotky ještě večer na TV Nova ve zprávách.

Co bys udělal ty, to autorovi dotazu nepomůže, jinak by se takhle neptal. Přístup "ať si to vyříkají mezi sebou" je alibismus a právě podporuje šikanu. To je stará vesta. Aby se rodiče pletli do výchovy svých dětí je jaksi žádoucí. Přímo se to od nich čeká. Někdy je jim potřeba trochu víc namočit čumák aby se probrali.

Tak si to proberme :-)

Bratr ti řekl, že něco má. Řekl konkrétně, že ty fotky?
Kdyby ses rozhodl to řešit přes soudy, policii: jsi schopen dokázat, že je má?
Neuvádíš svůj věk, 13?, 19? Ani jestli jsi kluk či holka. Ve třinácti se s sebou asi orgán moc bavit nebude. Leda tak nějaká linka důvěry.

Jestli jsi na těch fotkách, jak onanuješ, máš problém. Příště se fotit nebudeš.
Jestli tam máš nějakou pastvu pro pedofily, má problém bratr (pokud tedy nejsi "účastník"). Ty pak raději vše smaž.
Pokud tam jsou fotky z koupání, když jsi byl miminko, opravdu tohle nikoho zajímat nebude.
Pokud tam jsou fotky, jak třeba pod rouškou noci sprejuješ fasádu školy, zasloužíš trest a zveřejnění.

Nakonec, i když třeba před tebou fotky z flešky smaže, může je už mít klidně uložené na dalších deseti místech, třeba na uložto.

Každopádně máte doma zajímavé vztahy.

Ponaučení: věci, které nechci aby někdo viděl, je potřeba šifrovat. Stačí TrueCrypt kontejner, tvářící se jako další disk a tam si můžeš ukládat tajné věci. Bližší informace najdeš na pc.poradna.net (klidně si tam založ dotaz).

Toto nie je pripad pre pravnika, to je skor na psychologa alebo nejake negotiatora.
Idealne samozrejme medzi dvoma surodencami, v horsom pripade by to mali vyriesit rodicia.
Pre buducnost...ak uz mas nutkanie byt odfoteny/a v cholustivych situaciach je mnoho rieseni ako uchovavat dany material v tajnosti a to napriklad pouzitim sifrovania disku, ci jeho casti.
Odporucam Truecrypt.