Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Práva a povinnostri u nového zaměstnání

Dobrý den.prosím Vás chtěl bych Vás ještě poprosit o vyvětlení jaké má povinnosti a práva zaměstnavatel i zaměstnanec při nástupu do nového zaměstnání kde bych chtěl pracovat na stálý zaměstnanecký poměr.Jakou smlouvu musí se mnou sepsat.Mám na mysli buď:
1) Dohodu o provedení práce(jaké práva my vznikají na které mám nárok)a na jakou maximálmí dobu,nebo
2)Zkušební dobu a jaké jsou doby těchto lhůt?

Děkuji mnohokráte za odpovědi.

Dohoda o provedení práce není stálé zaměstnání, lze na ni pro jednoho
zaměstnavatele odpracovat maximálně 300 hodin v kalendářním roce, což
odpovídá necelým dvěma měsícům.

Pokud chcete stálé zaměstnání, mělo by jít o pracovní smlouvu na dobu
neurčitou. Ale s tou se moc nesetkáte, hodně zaměstnavatelů dnes nabízí
pracovní smlouvu na dobu určitou.

Měl byste vědět, že nejste povinen přistoupit na každý návrh zaměstnavatele.
Pracovní smlouvu uzavírají obě strany dobrovolně. Na obou stranách záleží,
na čem se dohodnou, co vše si v pracovní smlouvě sjednají.

_________

Zkušební doba může být sjednána na dobu tří měsíců,
v případě vedoucích zaměstnanců až na šest měsíců.

V případě pracovní smlouvy na dobu určitou nesmí zkušební doba překročit
polovinu sjednané doby. Tzn., že nelze sjednat např. smlouvu na tři měsíce
s tříměsíční zkušební dobou.