Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přednost na dvouproudém kruhovém objezdu

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo vysvětlit, jak to bude s předností na tomto kruhovém objezdu? Modré auto, které chce na prvním výjezdu jet doprava, má před vjezdem na kruhový objezd značku "dej přednost v jízdě". Bude tedy dávat přednost červenému autu, nebo se zde uplatňuje pravidlo o přejíždění z jednoho pruhu do druhého a červené auto je povinné dát přednost modrému? Předem děkuji za odpověď...já už to tu řeším celý den, ale nikde jsem zatím nenašel jednoznačnou odpověď.
Obrázek zde: http://www.ontola.com/cs/di/prednost-na-dvouproude m-kruhovem

Ale už je to problém. Minulý týden mě paní, když vjížděla na kruhák, nedalala přednost a odřela přední nárazník Ještě se rozčilovala, že bych měl jít do autoškoly, protože i v televizi říkali, že se na kruháku změnila přednost! Že na vjezdu má značku dej přednost, jí nevadilo. Co mě ještě víc udivilo, že měla pražskou RZ.