Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kamera natači cestu.

Zdravím.
Jak je to s natačením a focením jiných osob?
Byl u mně kamoš autem.
Dva opili nepřizpůsobiví mu prokopli blatník.
Mam to vše na kameře.
Auto stalo na veřejné komunikací, ale polovina komunikace je furt můj majetek a mam to na katastru jako věcné břemeno.
A na té mé polovině auto stalo.

presne tak,ako dôkaz to bude prijaté,pokial kamera a osadenie nejakého monitorovania bude oficiálne ohlásené a registrované/už sa to v tejto poradni riešilo kde v cz to treba ohlásiť,stačí si to nájsť/,súd v podstate obvykle neakceptuje žiadny dôkaz získaný nelegálnym spôsobom.....bez obmedzenia a súhlasu možno natáčať a fotiť len na verejnom priestranstve,ktoré nemá žiadny stupeň alebo štatút nejakej úrovne ochrany,preto je napr. obmedzené fotenie,filmovanie v niektorých obchodoch,obchodných centrách,tam už ten objekt niekomu patrí,aj keď tam má verejnosť neobmedzený prístup,ale už je to/môže byť súkromné vlastníctvo niekoho,už to obvykle nepatrí verejnosti,štátu,ale už je to niekoho a ten si určí pravidlá využívania a ako vlastník má právo obmedziť určité činnosti...

Kludne by som s tym siel na policiu.
Pokial budu mat ti blbci dobreho pravnika bude sud asi dokaz ignorovat. Ale gro prace odvedu este vysetrovatelia a ked budu vediet, ze pred nimi sedia pachatelia staci na ich pritlacit a je mozne, ze podpisu napriklad doznanie. V tom pripade na sude vobec kameorvy zaznam ako dokaz figurovat nemusi a vsetko prejde tak ako ma.
U nas je napriklad dohoda o vine a treste a ak policajti pachatela jednoznacne presvedcia, ze nema sancu podpise dohodu s tym, ze dostane nizsi trest.
Navyse nie kazdy ma advokata.
Neries, kde auto stalo, podajte proste trestne oznamenie a prilozte zaznam ako indiciu k odhaleniu idnetity pachatelov a zvysok nechajte na policiu.