Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Darování krve v nepřetržitém režimu

Dobrý den. Pokud pracuji ve 12 hod. nepřetržitém režimu, můžu uplatnit paragraf na pracovní volno? Vím že v zákoniku se píše "pouze pokud není možnost jít ve svém volnu", a díky 12kovému režimu pracuji třeba o víkendu a v pondělí mám volno. Jsou o tom všude na internetu různé spekulace a dohady, tak jsem si řekl že tady se dozvím odpověď nejjistější.

Jsem dobrovolný dárce už více než 3 roky a nikdy jsem k tomu náhradní volno nepotřeboval, někdy se to ale může hodit, a informovanost není nikdy na škodu.

Děkuji za odpověď, pěkný den.

Hmm, podle toho přísluší dárci náhrada mzdy na veškerý čas strávený odběrem krve (cesta tam, zpátky a vlastní odběr + čas na zotavení po odběru, tedy klidně celý den volna).
Tedy celkem dobrý důvod, proč se při přijímacím pohovoru do zaměstnání ptát na to, zda je dotyčný dárce krve ...