Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Predaj fotiek hrobov na fotobankach

Dobrý večer prajem. Potreboval by som poradiť. Chcel by som predávať fotky hrobov cez fotobanky, kde si ich možu po zakúpení použiť napr. do reklám a na rozne komerčné použitie.
Jedná sa o obyčajné moderné hroby na cintorínoch.
Je to právne v poriadku, pokiaľ vyretušujem viditelné mená a dátumy?

Ďakujem a pekný večer

Ďakujem za odpoveď. Tiež som si to myslel, len ma trochu donýlili tisícky takých fotiek na fotobankách.

Ale napriklad aj fotky mobilov, pocitacov, fotoaparatov tiež nejaká firma naprojektovala a vyhotovila. A tie sa možu takýmto sposobom predávať pokial nie su viditelne logá a ochranné znamky.
Nebudú na tom hroby podobne?

Ďakujem veľmi pekne. Len cintoríny konkrétne sa tam nespominaju. Zahrňa to verejne priestranstvo alebo je to samostatná zákonom definovaná kategória?
Odpoveď na túto otázku je možno obsiahnutá v tejto vete, ale nie som si celkom istý.
"veřejným prostranstvím jsou všechna náměstí, ulice, tržiště, chodníky, veřejná zeleň, parky a další prostory přístupné každému bez omezení, tedy sloužící obecnému užívání, a to bez ohledu na vlastnictví k tomuto prostoru"

A ešte jedna vec, toto je zrejme česká legislatíva. Myslíte, že na slovensku to bude podobne?