Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exekuce, ale né moje

Dobrý den,
můj otec je osel, a celý jeho život je o dluzích a exekucích. Chlast je chlast. Nikdy mu nebylo rady a pomoci.
Přišel o všechno co mohl. Když mu sebrali majetek naposled, využili jsme toho a to poslední co zbylo jsme přepsali na sebe já a manželka. Jedná se o dům a les. My tam nebydlíme. On ano. Má tam nájemní smlouvu kvůli podpoře.
Chtěli bychom tam občas jezdit jako na chalupu, časem možná i bydlet. Moje otázka je.
Pokud zase udělá nějaký průser, může tam exekutor brát věci, které nejsou jeho, ale naše? Třeba že si tam koupíme PC, čtyřkolku, nábytek atd. Všechno bychom si zamčeli v jedné místnosti.
Nebo, jde to nějakou smlouvou ošetřit?
Děkuji
V.O.

Barák je tvůj, otec tam je pouze v nájmu - fajn. Zařízení, co tam dotáhneš, ikdyž bude za sedmi zámky nezaručuje, že není otce. Jediným, čím můžeš prokázat a na co ti exekutor "neskočí a nezabaví", když prokážeš, že je to skutečně tvoje - tedy třeba paragonem. 8-)