Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlastní směnka

Zdravím, chtěl bych se jen zeptat zda je směnka platná když obsahuje vše co má, ale je sepsaná ručně na kancelářském papíře A4. Zkràtka když je sepsaná na papíře bez žádnych předtištěných formulářích, které se daji koupit v papírnictví. Diky za odpověď :)

To sem taky někde četl, že prý je platná třeba na pivním tácku, ale nedávno sem narazil na jeden web o financích a tam psali, že když je směnka takto sepsaná, leč všechny udaje obsahuje, je obtížnější ověřit pravost. Ještě by mě zajímalo, když budu vymáhat směnku soudně, prvně by měla být předložena pravníkovi, který ověří pravost a poté až soudu. A zajímá mě zda mi dlužník zaplatí i výlohy na advokáta, nebo pouze ty soudní. Já zaplatím za advokáta, kterého si najmu a nároky za odvedenou práci zaplatím prvně já a poté budou vymáhány po dlužníkovi, nebo rovnou po dlužníkovi a nebo si je zaplatím sám ? Což by mě ale nedávalo smysl, kdybych z dlužné částky vysolil např. 3000 Kč za právníka, ale o ty peníze bych už přišel.