Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skolsky zakon - poledni pauza

Dobry den, je zakonem stanoven maximalni pocet hodin po ktere bude nasledovat pauza? U nas na skole vim, ze muzeme mit max 6 vyuc. hodin a pote musi byt pauza..

Pokud je stanoven, jake je jeho plne zneni?

Dekuji za reakce

Pauza se na škole jmenuje přestávka a je mezi každými dvěma vyučovacími hodinami.

(5) Přestávky mezi vyučovacími hodinami jsou nejméně desetiminutové. Během dopoledního vyučování, zpravidla po druhé vyučovací hodině, se zařazuje alespoň jedna přestávka v délce nejméně 15 minut. Přestávka mezi dopoledním a odpoledním vyučováním trvá nejméně 50 minut. V případech hodných zvláštního zřetele lze zkrátit některé desetiminutové přestávky na nejméně 5 minut a přestávku mezi dopoledním a odpoledním vyučováním na nejméně 30 minut. Při zkracování přestávek ředitel školy přihlédne k základním fyziologickým potřebám žáků.

Je stanoveno právě těch 6 vyučovacích hodin o kterých píšete. Poté musí být alespoň 1 hodinová přestávka a poté může být 7. vyučovací hodina.
Každopádně toto nařízení je na palici a pamatuji si, že na gymplu jsme přesvědčovali celá třída učitele, abysme měli tu 7. hodinu ihned poté 6.-té, protože hodinu se poflakovat v okolí a prostě jen čekat je kravina, kterou vymyslel někdo, kdo to nemá v hlavě v pořádku.