Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ochrana osobných údajov jednotlivca

Ahoj, mal by som otázku ohľadom osobných údajov.

Ak nejaká firma alebo internetový obchod od vás vyžiada osobné údaje, ako a kam ich ukladá, ako ich chráni pred znehodnotením ?
Sú na to nejaké programy ktoré s určitou bezpečnosťou uložia údaje?

Vopred ďakujem za odpoveď :)

Nejlepší ochranou je ta data neposkytovat, což ve většině případů není možné. Pokud vím, že už s tou firmou nebudu mít nic společného, požádat o "skartaci" údajů. Otázka je, jak to ta firma dokáže. Ochrana je celkem pohopitelně na poskytovateli, protože to je právě on, kdo si data vyžádal.

Tahle problematika je tak složitá, že bych nehledal odpověď tady, ani na jiných portálech. Řešil bych to, až se něco stane.