Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přivýdělek při pracovní neschopnosti

Dobrý den,
chtěla bych vás poprosit o radu ohledně přivýdělku při pracovní neschopnosti.
Už pár měsíců jsem na neschopence s karpalními tunely a vím že ještě pár měsíců má lečba potrvá. Z finančních důvodů jsem začala hledat přivýdělek. Narazila jsem na přivýdělek v Rakousku jedná se o roznášení letáků, ale lze jej vykonávat pouze na živnostenský list. Můj dotaz zní, zda je to v mé situaci možné, aby mi napřiklad při vykonávání této činnosti nezrušili pracovní neschopnost.
Popřípadě kdybych ji výkonávat mohla, co vše bych musela odvadět (soc., zdrav.), z toho co bych vydělala na živnostenský list. Jelikož OSSZ už při mé neschopence socialní i zdrav. odvádí.
Předem děkuji za Váš čas a připadnou odpověď.

To jestli vám neschopenku ukončí závisí čistě na lékaři. Můžete se pochopitelně odvolat, pokud s tím nebudete souhlasit. Práci samozřejmě vykonávat můžete i v pracovní neschopnosti. Když například budu mít zlomenou nohu, nic mi nebrání například dělat překladatele atd.

Pokud máte zdravotní hrazené, není co řešit.

Jen upozorním, že nepůjde o "přivýdělek" (zaměstnání), ale o výkon
samostatné výdělečné činnosti (SVČ) se vším, co to obnáší.

Obecně nemoc výkonu SVČ nebrání, pokud ze stejné SVČ nepobíráte nemocenské.
Samozřejmě budete muset nadále dodržovat léčebný režim a dobu vycházek.
Do SVČ neradím se pouštět bez předchozí konzultace s ošetřujícím lékařem.