Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Společný dům a pes

Dobrý den,
se sestrou máme ve vlastnictví napůl dům. Cca před rokem si pořídila půl ročního psa. Donedávna s ním nebyl problém, ale v současnosti nacházím celý byt označkovaný, boty označkované i pokálené. Boty se nacházely ve společných prostorách a dveře oddělující být mohou otvírat děti. Jak mám postupovat dále? Pes mi ničí majetek. Děkuji

Tak je otázka, kam až chcete zajít.
Normální člověk řeší věci v rámci rodiny domluvou.
Pokud chcete jít dál tak možnosti jsou:
- zbavit se psa.
- požadovat úhradu poškozených/zničených věcí občanskoprávní cestou.
- vyplatit sestru z domu/prodat svojí polovinu někomu jinému (pokud sestra nevyužije předkupního práva).