Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koupě tel a dětského kola.osobní převzetí

Dobrý den,dá se nějak bránit proti takovým podlým lidem,kteří prodají např.tel a kolo osobní převzetí proběhlo na místě tel.vypadal v pořádku,vyzkoušeli jsme,ale něco nám nešlo dotykem otevřít a ten chlap na ti tukl a otevřelo se to,my zkusili znovu nic poprvé a na po druhé,třetí ano,tak jsme tel zakoupili.Ale jak chlap odešl,tak jsme si s ním začli hrát a zjistili jsme,že dotek nefunguje jak by měl!!okamžitě jsem chlapovi napsala,že tel.mu chceme ihned vrátit,že nefunguje jak by měl.On napsal,že už peníze nemá,že si šel zaplatit nájem,ale že 10.5.bude mít výplatu,že ted začal dělat a že toho 10.5.nám peníze vrátí.já mu napsala o.k.Ale pak otočil a že nám nic nevrátí!A s kolem se nám stalo to samé...koupili kolo na místě se ale hýbaly klika,tak paní řekla,že to dá ještě spravit že se ale diví,protože ho před prodejem měla na servise a tak údajně to dala utáhnout,když jsme so pro kolo došli,zdálo se vše v pořádku a tak jsme ho koupili.Ale po pár dnech se ulomil držák s blatníkem,kryt řetazu,tak jsem jí napsala,že to kolo se rozpadá,že chceme vrátit peníze,ale ona že ne!!tak jsem to zkousla a že si to spravíme.Ale po 14 dnech praskl řetěz!to mě namíchlo,tak jsem jí to naspala a že to kolo chci ihned vrátit,ale ona zase že ne!tak jsem šla koupila nový řetěz a dala to spravit,ale došlo k tomu,že pán co to spravoval nám řekl,že to chce nové kliky!to mě teda namíchlo úplně a tak jsem jí napsala,že nám prodala zgarba a lhala že je kolo po technické stránce v pořádku a po servise a že chci vrátit peníze,ale ona o tom nechce slyšet!!dodnes se s ní hádám.Co proti takovým lidem se dá podniknout?prosím o radu?jak z nich ty peníze dostat zpět?obě věci byli pro dítě!děkuji za rady.

To snad ne, jak se tohle může stát při osobním předání? Danou věc pořádně prohlédnu, vyzkouším a kdyžtak nic nekupuji ne? Když by to bylo poštou, tak se proti tomu něco dělat dá, ač je s tim víc práce než užitku, ale v případě osobního předání pochybuju, když byla možnost věc pořádně vyzkoušet.
Zase někdo kdo najde super výhodnej kup na bazoši od nějakýho pacienta co teď nutně potřebuje na pivo a koupí sráč, hlavně že je to levný.