Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracovní neschopnost - nárok na PvN

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu ohledně pracovní neschopnosti.
Někdy v půli minulého roku jsem začala pracovat ve firmě, z činnosti kterou jsem vykonávala jsem podlehla onemocnění karpalních tunelů a skončila na neschopence. Jelikož je to léčení na delší dobu, má neschopnost dohromady s pracovním obdobím překročí jeden rok.
Dle smlouvy jsem byla zaměstnána pouze do konce února tohoto roku. Vím, že soc. a zdrav za mě bude odváděno i nadále po skončení doby pracovní smlouvy. Můj dotaz ale zní, zda i když pracovní smlouva skončila, se mi má neschopnost práce započítává do "odpracovaného" roku a tudíž vzniká nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo ne.
Předem vám mockrát děkuji za Váš čas a případné odpovědi.

Nově se pro účel podpory v nezaměstnanosti započítává
i doba nemoci po skončení zaměstnání.

Ovšem podpora se Vám nevypočte z posledního zaměstnání,
pokud spníte podmínky pro její přiznání, stanoví se podpora
z průměrné mzdy v národním hospodářství.

Výše podpory:
– první dva měsíce 3.777 Kč
– další dva měsíce 3.022 Kč
– po zbytek popdůrčí doby 2.770 Kč měsíčně
(viz práva a povinnosti uchazečů o zaměstnání )

Zdravotní pojištění za osoby pobírající nemocenské hradí stát,
ale je nutné zdravotní pojišťovně doložit, že pobíráte nemocenské.

Sociální pojištění za Vás po skončení zaměstnání nehradí
nikdo a nebude je hradit ani po dobu evidence na ÚP.