Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Status studenta

Dobrý den,
tento školní rok studuji denní studium na střední škole a zároveň ho končím maturitní zkouškou. Maturovat ale budu až v září, status studenta bych měla mít nejspíš do konce srpna. Chci se ale zeptat, zda je možné pracovat ještě během končícího studia na hlavní pracovní poměr ( plný úvazek ) tak, aniž bych o status studenta přišla? Práce by byla pouze na necelé dva měsíce v období května až června. Jde mi tedy především o to, zda by mi v tomto případě status studenta zůstal i přes prázdniny? Nebo zda je možnost udržení statusu studenta při práci na plný úvazek v kratší délce trvání než uvedené dva měsíce a jaký by měl být popřípadě postup? Mám dát o nástupu do práce vědět škole či pojišťovně? Předem moc děkuji za odpověď.

Děkuji za odpověď. Jen se chci právě ujistit, zda by pak nebyl problém například s placením pojistného. Četla jsem, že na plný úvazek je možné pracovat při studiu bez omezení v případě, že pak dále navazuje, ale jestliže končí - jako v mém případě, tak je tam pak nějaký problém právě s dobou po skončení zaměstnání ( po ukončení - i přes skutečnost, že by měl status studenta platit do srpna, stát přestává platit pojištění )..

Po nástupu do zaměstnání Vás musí zaměstnavatel do 8 kalendářních
dnů přihlásit u zdravotní pojišťovny a na OSSZ
a začít za Vás odvádět zdravotní i sociální pojištění.
Po skončení zaměstnání Vás zaměstnavatel zase odhlásí.

Podle mne byste se potom měla znovu přihlásit
u zdravotní pojišťovny a doložit potvrzení školy.

Minimálně byste si to měla zkontrolovat,
aby Vám případně zbytečně nenabíhalo penále.