Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poplatek za web, ktery nechci

Dobrý den, mám takový problém. Kdysi si jedna kamarádka udělala na one.com webovy prostor zdarma. Pak ho převedla na moji pritelkyni, ktera odklikala ruzne odkazy v emailu a web se prevedl na ni a nyni chce one.com poplatek 450CZK za prevod domeny. Pritelkyne, ale nema zajem o domenu ani o hosting. Dneska ji dosel dopis, ze musi do 8.5.2016 a kdyz nezaplati, tak za kazdou upominku to naskoci od 300CZK nahoru. Takze se chci zeptat, jestli to je jakkoliv vymahatelne ? Pritelkyne nepodepsala zadny papir, smlouvu ani jim neposlala nikdy kopii jakehokoliv dokladu na overeni totoznosti. Takze se ptam, jestli to po ni nekdo muze vymahat jen proto, ze zna jeji adresu bydliste a posilaji ji dopisy o zaplaceni, jinak budou dalsi naklady ? Na supportu jsme pozadali o smazani webu, kteremu vyhoveli, protoze o hosting ani o domenu nemame zajem, takze k 22.8.2016 bude webovy prostor smazan, ale poplatek za prevedni stale vyzaduji, jinak to budou pry vymahat ? Takze to me chteji rici, ze kdokoliv si muze vytvorit email s nekoho jmenem a znat jeho adresu, nechat to na neho prevest a budou vymahat jen na ukor adresy bydliste polatky a to bez overeni predchozi totznosti cloveka? Dekuji moc za vsechny odpovedi

Byla to hloupost, chyba, to bohužel víme, jen zkusíme, jestli neni jiná možnost, než jim to zaplatit..Údaje vyplňuje ten, kdo je majitel a na koho to chce převést . Ten na koho to je převedeno, jen potvrdí e-mail a tim to konci. Je to od 29.4.2016, takže ještě 14 dnu nebylo, ale je to Dánska společnost

ta castka naroste, nevim o kolik muze, az do kolika muze, kdyz za kazde dalsi upozorneni naroste castka o 300KC. Vlastne potvrdila jen jejich email, kde klikla na tlacitko potvrdit a to ji presmerovalo na jejich stranku. Takze to znamena, radsi zaplatit 450 Kc, nez resit nejake dalsi problemy ? Prijde me trosku na hlavu, ze vlastne prvni majitel muze zadat/vytvorit email cizi, znat adresu nekoho, ten to potvrdi emailem bez podepsani jakekoliv smlouvy nebo overeni dokladu totoznosti a automaticky musi zaplatit poplatky, ktere byli na domene/hostingu vytvoreny ?

Takze co nam radite ? Zaplatit zbytecnych 450KC( web bude smazan, my ho nepotrebujeme a zazadali jsme o to) a nenechat se takhle blbe a hloupe nachytat a nebo to nechat byt ? Nechci aby castka z 450 KC byla najednou v radu desetitisicu, kterou nakonec budeme muset zaplatit treba.

Ze odklikla odkaz, který po kliknutí potvrzuje informace. Ale to neni tolik důležité . Takze odkliknutí odkazu na e-mailu je také podepsání smlouvy ? To znamená, ze si kdokoliv muže vytvořit jakýkoliv e-mail, přepsat na nějakého člověka a ten svoji hlouposti odklikne odkaz v e-mailu a všechny dluhy nebo poplatky se na něho přepisi bez prokázání totožnosti ?

No u nás je možné všechno.Pošlou vám pár dopisů,že dlužíte a částka narostla o tu pokutu.Pak to třeba utichne a za pár let přijde oznámení,že tu pohledávku už na několik tisíc prodali nějaké podivné firmě a ta pak začne znova hrozit soudy a exekucemi.A pak si budete muset sehnat právníka,aby vás z toho dostal.Já bych to raději zaplatil,podělte se s kamarádkou napůl,225 korun je jedna lepší večeře.A budete moct další roky klidně spát.
Nebo napřed vyzvěte tu společnost k předložení jasných důkazů.Ale na to se oni asi vykašlou a pak přijde další výzva.

"... odklikala ruzne odkazy v emailu ..."
Tak to dopadá, když se nečte, proč se na to má kliknout a k čemu se klikem zavazuješ. Určitě ta zmínka o poplatku za převod v některém emailu byla a bylo tam zřejmě i napsáno něco ve smyslu "kliknutím potvrzujete přijetí našich obchodních podmínek". Pokud ještě ty emaily máš, doporučuji si je důkladně prostudovat.
Mimochodem na webu mají i ceník a platba za převod tam je: ceny
Každopádně převod už proběhl a za ten samozřejmě poplatek požadují. To, že se web smaže, na platbu za převod nemá žádný vliv. Takže doporučuji zaplatit, než se cena vyšplhá výše. Ber to jako lekci - od teďka si už budete dávat pořádně velkej pozor, na co klikáte.