Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zrušení trvalého pobytu

Dobrý den. Prosím Vás o radu. Můj bývalý manžel, se kterým jsem již 8 let rozvedená, stále bydlí s námi. Je to alkoholik, ovšem donedávna nepil, což byla podmínka jeho pobytu u nás. Letos po Novém roce začal opět pít a nyní je v nemocnici. Jelikož byl dlouho nemocný, přestala mu ČSSZ vyplácet nemocenskou a tudíž je v současné době absolutně bez příjmu. Já teď řeším dvě věci najednou - jeho příjem a jeho vystěhování. Jelikož mu budou pravděpodobně vznikat dluhy, máme oprávněnou obavu z exekucí. Žijeme v domě mojí matky, nemáme s ní bohužel sepsanou žádnou nájemní smlouvu, tudíž není možnost ji mému bývalému manželovi vypovědět. Mohli byste mi, prosím, poradit, jestli se dá nějakým způsobem zařídit, aby se z nemocnice již nevracel k nám? Kromě obavy z dluhů je tu ještě další problém - žijí s námi naše dvě děti, které ještě studují a které se návratu otce z nemocnice obávají. Již několikrát je zklamal a období, kdy začal znovu pít, těžce snášely.
Děkuji Vám za jakoukoliv radu, která by mě mohla dovést k vyřešení našeho problému.

Vyzvat ho nějakým prokazatelným způsobem, aby byt opustil v nějakém rozumném termínu např. jeden měsíc. Pokud to nezabere, tak podat žalobu o vyklizení bytu. Teprve když už tam nebude bydlet, tak je možné mu zrušit trvalý pobyt.
Každopádně zařídit, aby se tam už vůbec nemohl vrátit, půjde nejspíš dost těžko.