Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jazda bez oprávnenia na vedenie motorovýho vozidiel

Prajem pekny den. Chcel by som sa spytat, aky postih hrozi cloveku, ktory vedie motorove vozidlo bez vodicskeho preukazu a aky pre cloveka, ktory mu umozni soferovat. Nemyslim tym jazdenie po beznej komunikacii, ale sukromny pozemok, kde si dotycny chce skusat radenie. Na sukromnom pozemku by mi nemohla policia nic, no musi to byt pozemok v mojom sukromnom vlastnictve? Mame totiz volnu plochu, nieco ako parkovisko, je dost velke, no polovica nie je nasa, pochopitelne ale zachadzame aj na pozemok druheho vlastnika. Dakujem za odpoved.

Není tak důležité, zdali jde o soukromý pozemek, ale zda je veřejně nepřípustný. Páč na mojem pozemku vede cesta, po které normálně jezdí vozidla a musí mít řidičák. Parkoviště a cesty u hypermarketů jsou taky soukromým majetkem a můžete tam jezdit bez řidičáku?

Pokud chcet jezdit na svém, veřejně nepřístupném místě, klidně ano, můžete.