Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Fotenie bez súhlasu odfoteného.

Dobrý deň, viem že sú nejaké zákony, a že fotenie nejakého človeka ktorý s tým nesúhlasí je trestné, aneb porušuje to autorské práva a práva o ochrane súkromia, chcel bych se zeptať či to platí len ak fotku zverejnia, alebo či už len když ju majú s tým že ju ukázali pár dalším a pod, a prípadne ak by sa to riešilo súdnou cestou, aké by boli za to tresty, typuju len finančnú pokutu, v akej výške, a kolik by išlo osobe ktorá bola odfotená? A Ako by prebiehalo vyšetrovanie když mám len istú skupinu ludí že vie že niekto z nich fotil ale nevie konkrétne kto.

Fotografovat můžeš co chceš, jak chceš, pokud to není v rozporu se zákonem. U fotografií osob můžeš fotografovat kohokoliv a jakkoliv, pokud je to jen pro tvoji potřebu a fotografovaný neprojevil jasný a zřetelný nesouhlas. Když chceš fotografie zveřejnit, musíš mít souhlas fotografovaného nebo se musí jednat o zpravodajství, jak napsal Wikan. Ale i tady platí určitá omezení! Zveřejněním je myšleno jakákoliv publicita, třeba ukázání fotografií manželce.