Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kamera na ulici.

Zdravím, řešilo se to všude asi tisíckrát ale prosím ještě odpověď na jednoduchou otázku. Mohu mít na ulici bezpečnostní kameru za předpokladu že všem budu tvrdit že to nenahrávám a samozřejmě záznam nikde nebudu zveřejňovat? Tedy čistě pro ochranu majetku? Dnes vykradli sousedku a kdybych ji tam dal už před rokem jak jsem chtěl tak byl už i natočený. Vochmatáků se nám tu točí spousta, kamera by byla potřeba. Policie si sice prohlédla kameru kterou mám za hranicí pozemku a rožkem kouká ven ale bohužel. Je to možné pokud nebudu záznamy nijak používat ?

PČR posouzení legality kamerového systému nepřísluší, těm je to šumák. ÚOOU jedná podle Zákona o ochraně osobních údajů a mají web, ze kterého se dá napoprvé čerpat dost informací, aby si člověk udělal obrázek do čeho jde.... lidi z orgánu UOOU na bonzy na ilegální kamery tutově dorazí a zjistí na místě o co se jedná. Na fake kameře to bude jednoduchý výsledek, ale na funkční kameře bez potřebných souhlasů to bude zlé, tučná pokuta. Pokud by bylo třeba mít funkční kameru se záznamem tak to udělat napoprvé tak,aby to bylo v souladu s UOOU, pak nebudou kontroly a významně se ušetří na pokutách. :-)