Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej auta v rodině - dohoda

Zdravím dobří rádcové,
mám otázku ohledně prodeje auta v rodině a sepsání nějaké dohody. Stačí u takové dohody pouze podpis obou stran, nebo je nutné takovou dohodu nechat i ověřit? Auto prodává otec svému bratrovi s tím, že v hotovosti zaplatí např. 50 tis., zbytek by měl splácet po nějaké částce a až bude auto splacené, tak se přepíše na něj. Je to rozumné řešení?
Potřebuji poradit, jak by taková dohoda měla vypadat, nebo co by v ní nemělo chybět, na co nezapomenout.
Díky moc

Nejsem právník, nemohu radit. Ale viděl bych, aby to auto otec nechal přepsat na nového majitele hned jak mu předá klíčky. IMHO pokud by se nedej Bože s tím autem něco stalo, třeba by způsobilo nějakou škodu, tak aby bylo jasné kdo za to odpovídá. Případně pokud by to nový majitel prodal dál a nebyly vyřízené úřední náležitosti, mohl by to pak být velký problém.
S těmi penězi je otázka, jaké vztahy v rodině máte. A o kolik peněz by se asi jednalo.

Souhlasím s tím přepisem, ale normálně bych napsal klasickou smlouvu o prodeji (vzory jsou k sehnání na netu), akorát bych přidal odstavec o těch splátkách - jak vysoké budou, kolik jich bude, a termín splacení, ať je v tom pořádek (rodina je rodina, ale taky se říká:"Po přízni řízni…" ;-)).