Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno označení výrobku

Zdravím,

bylo by legální koupit např. konzervu leča od výrobce XY, strhnout obal a nalepit svůj vlastní s tím, že by se důležité informace (složení, obsah látek, expirace) nezměnily a jediná změna by byla v názvu, ilustraci a obchodní firmě výrobce? Resp. mohl bych např. napsat na obal vyrobeno pro ABC, nebo lépe pro ABC vyrobila firma XY (bez svolení XY)?

Děkuji za objasnění

P.s. - nechci zaplavovat trh vlastními výrobky, ale chtěl bych to jako marketing v rámci jednotek kusů např. pro partnery, atd. Nevlastním oprávnění (a už vůbec prostory) pro výrobu potravin, takže proto to nemůžu a nechci dělat přímo.

Krom rizik uvedených ostatními přidám ještě jedno - pokud budeš produkt vydávat za svůj (či ho prostě jakkoliv distribuovat pod svým jménem), přebíráš zodpovědnost za obsah, takže když se z toho někdo poblije, nebo opupínkuje, tak půjdou po tobě, protože tys jim to prodal jako svůj produkt.